Пилові кліщі – поширені домашні шкідники. Ці мікроскопічні комахи є одними з найбільш поширених тригерів алергії і астми у всьому світі.

Багато людей думають, що у них алергія на пил, коли у них є алергія на пилових кліщів. Пилові кліщі не кусаються, але можуть викликати алергічні реакції та шкірні висипання.

У цій статті розглядаються симптоми алергії на пилових кліщів. Також розглядається, як позбутися від пилових кліщів і запобігти алергічні реакції.

Чи кусають пилові кліщі людей?Аллергия на клеща домашней пыли. Истинная сенсибилизация к мажорным аллергенам клеща

Наявність чутливості у людини до пилових кліщів може викликати астму.

На відміну від інших представників сімейства кліщів, пилові кліщі насправді не кусаються. Пилові кліщі не харчуються кров’ю людей, як деякі інші кліщі.

Хоча вони можуть «подорожувати автостопом» на одязі, це міф, що пилові кліщі живуть на людях. Вони харчуються в основному лупою або лусочками омертвілої шкіри, які злущуються з людей і тварин.

Пил складається з частинок шкіри, вовни тварин і бруду. Він також містить фекалії пилових кліщів і розкладаються тіла пилових кліщів. Ці частинки настільки малі, що можуть потрапити в повітря, і люди можуть їх вдихнути. Саме різні білки, що міститься в калі і мертвих кліщів, викликає у людей симптоми алергії.

Це може викликати алергічну реакцію.

Симптоми алергії на пилового кліща

Алергічний риніт виникає, коли організм помилково визначає нешкідливу речовину як зловмисник. Ось що таке алергія на пилових кліщів.

За даними Американського фонду астми і алергії (AAFA), загальні симптоми алергії на пилових кліщів включають:

 • чхання
 • нежить
 • сверблячі, червоні очі або сльозьотечу
 • закладений ніс
 • свербіж в носі, роті або горлі
 • свербляча, червона шкіра
 • постназальне затікання, тобто попадання слизу через носа в горло
 • кашель

Людина може розпізнати ці симптоми як симптоми сезонної алергії і навіть прийняти їх за сезонну алергію в теплі місяці.

Проте, алергія на пилових кліщів зберігається в приміщенні, і симптоми зазвичай проявляються цылий рік. Алергія на пилових кліщів також може викликати напади астми і тому може бути досить серйозною.

Лікування алергії на пилових кліщів

При незначній алергії людям зазвичай не потрібно звертатися до лікаря. Використання безрецептурних ліків може бути достатнім для боротьби з симптомами і їх полегшенням.

Протинабрякові та антигістамінні препарати є найбільш поширеними ліками від алергії. Вони можуть допомогти позбутися від закладеного носа або нежиті, чхання та свербіння.

Іноді симптоми можуть бути настільки серйозними, що вимагають відвідування лікаря. Лікар може призначити:

 • назальні кортикостероїди
 • антигістамінні препарати
 • антагоністи лейкотрієнових рецепторів
 • кромолін натрію

Якщо людина з алергією на пилового кліща не отримує повного контролю над симптомами алергії від ліків, він може розглянути можливість імунотерапії або уколів від алергії. Вони працюють, поступово збільшуючи толерантність людини до певних тригерів алергії.

Як позбутися пилових кліщів

За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань (CDC), пилові кліщі дуже маленькі, і їх багато майже в кожному будинку. Це ускладнює їх повне видалення.

Щоб викликати алергію на пилових кліщів, не обов’язково, щоб у будинку був видимий бруд. За даними Asthma UK, дослідження показують, що жоден метод навряд чи вплине на кількість пилових кліщів в будинку.

Однак вони продовжують говорити, що деякі люди, які страждають на астму, помічають різницю в своїх симптомах, пробуючи наступне:

 • регулярно пилососити
 • провітрювання кімнат
 • вибираючи тверді підлоги, а не килими
 • використання чохлів від пилових кліщів на постільній білизні
 • використання повітряних фільтрів і очищувачів

Заморожування і подальше прання м’яких іграшок також можуть допомогти видалити пилових кліщів. Зокрема, якщо залишити іграшки на ніч в запечатаному пакеті в морозильній камері – це вб’є пилових кліщів, а миття їх в гарячій воді видалить їх тіла.

Прання одягу і постільної білизни в режимі гарячого прання також допоможе видалити пилових кліщів. Мийте їх у воді з температурою не менше 54 ° C (130 ° F), щоб вбити пилових кліщів, і мийте їх регулярно – бажано щотижня.

Для ковдр і подушок, які не підходять для регулярного прання, доступні гіпоалергенні чохли. Їх можна придбати в Інтернеті.

Профілактика пилових кліщів

За даними AAFA, дослідження показують, що в спальні мешкає більше пилових кліщів, ніж де-небудь ще в будинку. Далі вони припускають, що спальня – найкраще місце з якої треба починати прибирання.

У наступних розділах більш детально перераховані деякі поради щодо запобігання і видалення пилових кліщів.

Видаліть побутову пил

Оскільки пилові кліщі в основному поїдають змертвілу шкіру, з якої складається домашній пил, нечасте витирання пилу може зробити будинок затишним для пилових кліщів. Таким чином, регулярне очищення від пилу може знизити кількість пилових кліщів, що живуть в будинку, оскільки усуває їх джерело їжі.

При чищенні спробуйте спочатку протерти прикраси, щоб пил встигла осісти на підлогу, перш ніж пилососити. Крім того, завжди використовуйте вологу тканину для видалення пилу, так як суха тканина може підняти пил в повітря.

Контроль вологості

Контроль вологості також може допомогти запобігти появі пилових кліщів. Пилові кліщі переносять повітря і воду через стінки свого тіла і піддаються висиханню при низькій вологості. Це означає, що вони буквально висихають і вмирають.

Добре вентильовані будинки в сухому кліматі містять менше пилових кліщів, ніж удома в менш вентильованому і більш вологому кліматі. Таким чином, придбання осушувача може полегшити симптоми алергії на пилових кліщів.

Підтримка вологості на рівні менше 50% може допомогти запобігти зараженню пиловим кліщем.

Регулювати температуру

Пилові кліщі не виживають при екстремальних температурах. Вони прекрасно себе почувають при температурі 20-25 ° C, тому підтримка температури нижче цієї може допомогти запобігти їх виживання.

Люди також повинні намагатися регулярно чистити фільтри кондиціонера, щоб запобігти або зменшити поширення пилових кліщів.

З іншого боку, одне дослідження показує, що використання електричної ковдри щоночі може допомогти запобігти зараженню пиловими кліщами.

Пилові кліщі проти клопів

У наступній таблиці представлені основні відмінності між пиловими кліщами і клопами.

Пилові кліщі Постільні клопи

Що вони їдять? Пилові кліщі поїдають пластівці омертвілої шкіри. Клопи п’ють людську кров, щоб вижити.

Наскільки вони маленькі? Розмір пилового кліща складає від чверті до однієї третини міліметра (мм). Дорослі клопи, як правило, розміром з насіннячко яблука (5-7 мм).

Які температури їм подобаються? Пилові кліщі воліють температуру 20-25 ° C. Постільні клопи можуть вижити і залишатися активними при температурі до 8 ° C, але вони вмирають, коли температура їх тіла досягає 113 ° F (45 ° C).

Як я можу впоратися із зараженням? Є багато заходів, які можна зробити, щоб видалити пилових кліщів. Якщо є зараження клопами, людина може звернутися до професіонала, щоб з ним впоратися.

Резюме

Регулярне прибирання будинку може допомогти полегшити симптоми алергії на пилових кліщів і запобігти появі великої кількості пилових кліщів.

Пилові кліщі не кусаються, але зараження все одно може викликати проблеми.

Алергія може бути серйозною, особливо у людей з астмою, тому важливо звернутися до алерголога або лікаря за порадою, якщо симптоми не зникнуть або стануть нестерпними.