Більшість з нас проводять значну частину дня в приміщенні. І внутрішні простори можуть бути сповнені забруднювачами повітря, які загострюють такі стани, як алергія і астма.

Очисники повітря – це портативні пристрої, які можна використовувати у приміщенні для зменшення кількості небажаних частинок у повітрі. Існує багато видів таких очищувачів.

Відтак, на що звернути увагу в очищувачі повітря і які типи очищувачів рекомендується використовувати при алергії? Читайте про це далі.

Який тип очищувача повітря найкращий при алергії?

Очисники повітря можуть бути корисними для людей, які страждають на алергію, тому що вони видаляють більшість небажаних частинок в повітрі приміщення. Але вони фільтрують те, що знаходиться в повітрі, а не часточки, які осідають на стінах, підлозі і меблях.

Якщо ви вирішили придбати очищувач повітря для зменшення симптомів алергії, майте на увазі, що пристрої можуть відрізнятися. Важливо враховувати, які саме забруднювачі повітря ви хочете відфільтрувати, і розмір кімнати, в якій ви будете використовувати очищувач.

Що ви хочете фільтрувати?

Є багато типів повітряних фільтрів, які можуть видаляти частинки в різному ступені. Наприклад, HEPA фільтри, повітряні УФ-фільтри і іонні фільтри дуже добре видаляють пил, лупу, пилок і цвіль, але не дуже добре видаляють запахи.

Вугільні фільтри для очищення повітря добре фільтрують деякі частинки і запахи, але не так ефективні у видаленні пилу, лупи, пилку та цвілі.

Очисник повітря з HEPA фільтром – Волокнисті повітряні фільтри що видаляють частинки з повітря.

Вугільний фільтр – Активоване вугілля видаляє гази з повітря.

Іонізатор повітря – Для видалення частинок з повітря використовується високовольтний дріт або вугільна щітка (high-voltage wire or carbon brush). Негативно заряджені іони взаємодіють з частинками в повітрі, змушуючи їх притягатися до фільтру або інших предметів в кімнаті.

Очисник повітря з електростатичним фільтром – Подібно іонізатору, тут використовується провід для заряду частинок і подачі їх в фільтр.

Ультрафіолетове бактерицидне опромінення – УФ-світло інактивує мікроби. Це опромінення не видаляє повністю мікроби з простору; а тільки їх інактивує.

Фотоелектрохімічне окислення (photo electrochemical oxidation (PECO)) – Ця нова технологія видаляє дуже дрібні частинки в повітрі, шляхом фотоелектрохімічної реакції, яка видаляє і знищує забруднюючі речовини.

Стаціонарні очисники повітря – Системи опалення, вентиляції та охолодження можуть видаляти забруднюючі речовини з повітря. Вони можуть використовувати фільтри, подібні до тих, які перераховані вище, і також можуть включати в себе повітрообмінник для очищення повітря.

Наскільки велика площа, яку ви хочете фільтрувати?

Ваш вибір також має орієнтуватись на кількість місця у вашій кімнаті. Перевірте кількість квадратних метрів, на які розрахований фільтр при його покупці.

Ви можете подивитися швидкість подачі чистого повітря (CADR), щоб визначити, скільки частинок і квадратних метрів може охопити очищувач повітря. Наприклад, HEPA фільтри можуть очищати дрібні часточки, такі як тютюновий дим, а також середні і великі часточки, такі як пил і пилок з повітря, і можуть мати високий CADR.

Чи можуть очищувачі повітря зменшити симптоми алергії?

Очисники повітря можуть націлюватись на багато алергенів. Хоча офіційних рекомендацій щодо використання очищувачів повітря від алергії немає, багато медичних експертів та різних досліджень вказують на їх ефективність.

Що говорять дослідження

Агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) посилається на кілька досліджень, пов’язаних з використанням очищувачів повітря при алергії і полегшенням симптомів астми. EPA попереджає, що ці дослідження не завжди вказують на значне поліпшення або зменшення всіх симптомів алергії.

– Дослідження, проведене в 2018 році, показало, що очищувач повітря з HEPA-фільтром в спальні людини покращував симптоми алергічного риніту, шляхом зменшення концентрації твердих частинок і кліщів домашнього пилу в повітрі.

– Дослідження, проведене в 2018 році серед людей, що використовують очищувачі повітря з фільтрами PECO, показало, що симптоми алергії значно зменшилися.

– Дослідження 2018 року, в якому досліджувалися люди з астмою, викликаною пиловими кліщами, прийшло до висновку, що очисники повітря є багатообіцяючими терапевтичними засобами.

Отже,

Якщо ви відчуваєте симптоми алергії або астми у вашому домі, очищувач повітря може допомогти зменшити ваші симптоми.

Існує безліч різних марок і моделей очисників повітря. Визначте ваші конкретні потреби в фільтрації, а також розмір вашої кімнати, перш ніж купувати очищувач.