Перша клініка функціональної медицини

(097) 090 13 03

(095) 090 13 03

(093) 090 13 03

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
  • ru
  • uk

Що таке водневий дихальний тест (ВДТ)?

ВДТ - неінвазивний і специфічний метод визначення рівня водню, який утворюється при розщепленні цукру кишковими бактеріями потім всмоктується в кров і може бути виміряний в повітрі, що видихається. Тест доступний для використання гастроентерологами, педіатрами, а також алергологами як у дітей, так і у дорослих, як діагностика лактазної недостатності та інших видів харчової непереносимості (фруктози, сахарози та ін.). Він також використовується для діагностики надлишкового бактеріального росту в тонкій кишці та синдрому подразненого кишківника.

Кому показано проведення дихального тесту?

Пацієнтам з хронічною діареєю, здуттям живота, болем в животі без певної локалізації, лактазною недостатністю, харчовою непереносимістю, при синдромі надлишкового бактеріального росту (СНБР), синдромі подразненого кишківника.

Gastrolyzer® - перший в Україні дихальний тест для діагностики лактазної недостатності та інших видів харчової непереносимості, який представлений в нашій клініці.

Тест Gastrolyzer® відомий у всьому світі для діагностики лактазної недостатності, багатьох видів харчової непереносимості та інших гастроінтестинальних захворювань (СНБР, синдром подразненого кишківника) і рекомендований провідними європейськими фахівцями в області гастроентерології.

Стандартна підготовка до проведення дихального тесту

Тест проводиться вранці натщесерце. За день до обстеження слід виключити солодкі страви, страви, які тривалий час перетравлюються, молочних виробів, а також напівфабрикатів. Не вживати цибулю, часник, капусту, бобові, багаті клітковиною продукти, лікарські трави, фрукти та проносні засоби тому, що при їх переварюванні утворюється надмірна кількість водню і це може вплинути на результати тесту. За 15 годин до обстеження не можна їсти, дозволено пити воду без газу. До обстеження також не рекомендується чистити зуби. Також рекомендовано: За 30 днів до тесту відмовитися від використання проносних засобів і антибіотиків. За 15 днів до тесту відмовитися від використання пробіотиків. Відмовитися від всіх лікарських препаратів, в тому числі й біодобавок, виняток становлять життєво важливі ліки. Зразкове меню за день до проходження тесту для пацієнтів

Сніданок: пропустити

Обід: рисова каша без вершкового масла

Вечеря: стейк або відварна риба з салатом, утриматися від перекусів.

За день до тесту з 21.00, пацієнт повинен голодувати. Не курити. Необхідно уникати фізичної активності.

Особливості проведення дихального тесту

Цей метод може бути використаний у дорослих або пацієнтів, здатних затримувати дихання протягом короткого періоду часу. Пацієнт глибоко вдихає, затримує дихання, потім повільно видихає через мундштук. Протягом 45 секунд його результат буде зображатися на екрані та може бути збережений в профіль пацієнта, завантажений в базу даних GastroCHARTTM або записаний вручну. Потім пацієнт повинен випити розчин і через півгодини повторити дихальний тест. Тест триває 2 години. Протягом усього тесту заборонено пити воду, палити і їсти. У процесі перевірки (між видихами) немає ніяких функціональних обмежень. Для дітей молодшого віку, які не можуть виконати техніку, описану вище, доступна для використання маска.

Всі види дихальних тестів доступні в нашій клініці:

 

Дихальний тест з фруктозою Діагностика харчової непереносимості фруктози
Дихальний тест з сорбітолом Діагностика харчової непереносимості, а саме сорбітола (сахарозамінника)
Дихальний тест з лактозою Діагностика лактазної недостатності
Дихальний тест з лактулозою Тест застосовується для визначення часу транзиту по тонкій кишці
Дихальний тест з глюкозою и D-ксилозой Для діагностики синдрому надлишкового бактеріального росту (СНБР)