Світлотерапія – популярне неінвазивне лікування шкірних захворювань таких як псоріаз, акне, себорейний дерматит і інші.

Світлотерапії можна проходити як в умовах клініки, в кабінеті дерматолога, так і в домашніх умовах.

Для лікування використовуються хвилі різної довжини, щоб викликати природні процеси загоєння шкіри, щоб відновити її. Кілька процедур необхідні, щоб побачити результати.

У цій статті ми розглянемо, як працює світлотерапія і хто може бути хорошим кандидатом для її проходження. Ми також розглянемо можливі побічні ефекти.

Що таке світлотерапія?

Через відсутність ультрафіолетових променів світлова терапія є безпечною.

LED позначає світлодіод. Ці вогні використовуються з 1960-х років, але люди тільки недавно почали використовувати їх для догляду за шкірою.

Однак з тих пір світлодіоди показали багатообіцяючі результати в загоєнні ран і зростанні тканин людини.

Різні довжини хвиль світла в світлодіодних лампах, включаючи синій і червоний, проникають в шкіру на різну глибину. Це проникнення може викликати біологічні процеси, які допомагають шкірі регенеруватися і зажити.

Синє світло

Експерти вважають, що синій світлодіод знижує активність сальних залоз, які є маленькими нафтовидобувними залозами на шкірі. Це зниження активності змушує залози виробляти менше шкірного жиру, можливо покращуючи перебіг вугрової хвороби.

Синє світло може також вбити бактерії, які сприяють появі прищів, викликаючи запалення.

Червоне світло

Червоний світлодіод може поліпшити рубцювання і ознаки старіння, такі як зморшки. Це світло, впливають на фібробласти, які є клітинами шкіри, які відповідають за вироблення колагену.

Колаген є білком в шкірі і інших сполучних тканинах. Це відіграє роль у зціленні шкіри. З віком організм виробляє менше колагену, в результаті чого на шкірі з’являються ознаки старіння.

Червоне світло також зменшує запалення шкіри.

Кому показано використання світлотерапії і які її переваги?

Світлодіодна терапія може допомогти в лікуванні різних проблем зі шкірою, в тому числі:

 • вугровий висип
 • дерматит
 • тьмяною шкірі
 • екзема
 • псоріаз
 • розацеа
 • рубцювання
 • ознаки старіння, включаючи зморшки і пігментні плями
 • пошкодження від сонця
 • лікування рани
 • інші запальні захворювання шкіри

Одним з основних переваг світлодіодної терапії є її безпека. Згідно з дослідженнями, світлодіодна терапія має чудовий профіль безпеки.

Не містить ультрафіолетових променів, які можуть завдати шкоди шкірі. Тому світлодіодна терапія підходить для регулярного використання.

На відміну від хімічного пілінгу або лазерної терапії, світлодіодна терапія не викликає опіків. Процедура також безпечна для всіх типів і кольорів шкіри.

Як вона працює?

Дослідження показують, що світлодіодна терапія може бути ефективною для загоєння ран і інших видів ушкодження шкіри.

Коли мова заходить про косметичні процедури, огляд декількох досліджень показує, що світлотерапія може поліпшити цілий ряд станів шкіри, включаючи псоріаз і акне легкого та середнього ступеня тяжкості.

За даними Американської академії дерматології, більшість людей з висипом вугрів побачать поліпшення своїх симптомів від використання світлодіодної терапії.

Необхідно відвідати кілька сеансів, перш ніж помітити поліпшення шкіри. Люди зазвичай бачать кращі результати через кілька тижнів після останнього лікування.

Також може знадобитися проведення подальших сеансів для збереження цих результатів.

Домашні пристрої зазвичай менш ефективні, ніж професійні процедури в кабінеті дерматолога.

Безпека і побічні ефекти

В цілому, світлодіодна терапія безпечна. Процедура неінвазивна і не викликає печіння або болю. Проте, експерти попереджають, що довгострокові наслідки цих пристроїв залишаються невідомими.

Короткострокові побічні ефекти рідкісні. Вони можуть включати:

 • запалення
 • висипання
 • почервоніння шкіри

Люди не повинні використовувати світлодіодну терапію, якщо вони приймають певні ліки, такі як ізотретиноін (Аккутан), для лікування вугрової висипки або використовують місцеве лікування, яке викликає чутливість до сонячного світла.

Люди з шкірними захворюваннями повинні проконсультуватися з дерматологом перед використанням світлотерапії.

Як проводиться світлова терапія?

Світлодіодна терапія може проводитися в умовах клініки або вдома з використанням домашнього пристрою.

Кожен сеанс триває приблизно 20 хвилин, і для лікування може знадобитися до 10 сеансів.

Після цього людині може знадобитися періодично повертатися для проведення сеансів обслуговування.

Світлодіодні пристрої в домашніх умовах можуть бути більш зручними, тому що немає необхідності відвідувати медичний заклад. Однак вони можуть бути менш ефективними, ніж професійні методи лікування.

При використанні домашнього пристрою важливо слідувати інструкціям виробника. Ці пристрої зазвичай випускаються у формі маски, яку людина наносить на обличчя протягом декількох хвилин, або палички, яку наносять на шкіру.

Світлодіодна терапія підходить для використання на будь-якій частині тіла, включаючи обличчя, руки, шию і груди.

Після лікування час відновлення не потрібно.

Резюме

Світлодіодна терапія є безпечним засобом для лікування декількох станів шкіри, включаючи акне, псоріаз, старіння шкіри, шкірні рани та інші захворювання.

Дослідження показують, що ця терапія дає багатообіцяючі результати, хоча люди не повинні чекати поліпшення на 100%. Крім того, результати не завжди постійні, тому може знадобитися подальше лікування.

Професійні процедури, як правило, більш ефективні, ніж домашні процедури.

Перед проведенням світлотерапії необхідно обов’язково проконсультуватися з дерматологом.