Графік роботи

пн – пт
сб
нд

10:00 – 16:00
10:00 – 16:00
вихідний

м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Богдана Хмельницкого, 15

Парковка для пацієнтів клініки

м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Богдана Хмельницкого, 15
Парковка для пацієнтів клініки

м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Богдана Хмельницкого, 15

Парковка для пацієнтів клініки

м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Богдана Хмельницкого, 15
Парковка для пацієнтів клініки

УЛЬТРАЗВУКОВЕ
ДОСЛІДЖЕННЯ

УЛЬТРАЗВУКОВЕ
ДОСЛІДЖЕННЯ

Клініка сімейної та функціональної медицини оснащена
сучасним УЗД-апаратом
Ми надаємо наступні види ультразвукової діагностики:

УЗД в гастроентерології

 • УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка)
 • Комплексне УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка, нирки)
 • УЗД пілоричного відділу шлунка (до годування і після)
 • УЗД з жовчогінним сніданком
 • Допплер судин системи ворітної вени (v.portae)
 • УЗ скринінг вільної рідини в черевній порожнині (FAST)

УЗД в кардіології, неврології

 • Комплексна ехокардіографія у дітей
 • Трансторакальна ехокардіографія і допплер серця
 • Дуплексне сканування судин брахиоцефальной області + транскраніальна доплерографія (судини голови і шиї)
 • Дуплексне сканування судин брахиоцефальной області
 • Дуплексне сканування артерій і вен верхніх або нижніх кінцівок (доплер)
 • УЗД плевральних порожнин

УЗД в нефрології та урології

 • УЗД органів заочеревинного простору (нирки, надниркові залози)
 • УЗД сечового міхура з визначенням залишкової сечі
 • Абдомінальне УЗД органів малого таза чоловіків
 • УЗД органів мошонки (яєчок)
 • УЗД нирок
 • УЗД нирок і сечового міхура

Часті питання з підготовки до УЗД:

УЗД є неінвазивним безболісним видом діагностики внутрішніх органів. При ультразвуковому дослідженні, виконаному на якісному діагностичному апараті, можна провести комплексне дослідження морфології, функції та розташування органів черевної порожнини, нирок, селезінки, органів малого тазу, щитовидної залози та ін.
Висока інформативність, безболісність, проста і доступна методика виконання дозволяє проводити даний метод дослідження як у дітей, так і у дорослих. Найчастіше УЗД органів черевної порожнини, нирок, селезінки та малого тазу проводиться вранці натще. Якщо ж ультразвукова діагностика планується на пообідній час, доведеться голодувати – іноді допускається легкий сніданок чи несолодкий чай.

УЗД є незамінним методом дослідження при постановці багатьох діагнозів, наприклад, кісти та новоутворення, цироз, каміння в жовчному міхурі та нирках, поліпи жовчного міхура, холецистит, травми та інших захворюваннях органів черевної порожнини, нирок, органів малого тазу та лімфатичних вузлів.

Порядок проведення ультразвукового дослідження черевної порожнини (печінки, жовчного міхура, підшлункової залози), селезінки, нирок, щитовидної залози простий та безболісний і не потребує зусиль від пацієнта. У той час як пацієнт, який нерухомо лежить на спеціальній кушетці, лікар водитиме датчиком по тілу. При проведенні УЗД іноді потрібно затримати дихання та поміняти позу – про що Вас попросить лыкар функціональної діагностики. Для ультразвукового дослідження внутрішніх органів на поверхню тіла наноситься спеціальний гель, який допомагає ультразвуковим хвиль проходити крізь шкіру. Процедура безболісна.

Підготовка до УЗД черевної порожнини дітям та дорослим починається за кілька днів до дослідження.

За кілька днів перед УЗД черевної порожнини, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози не можна їсти:

 • Горох та бобові культури;
 • Свіжий хліб, солодкі та борошняні вироби, особливо дріжджове тісто;
 • Сирі овочі та фрукти, багаті на клітковину;
 • Квашену капусту та соління;
 • Молоко та молочні продукти;
 • Солодку газовану воду;
 • Алкоголь.

За кілька днів перед УЗД органів черевної порожнини, малого тазу та нирок можна їсти:

 • Нежирні сорти м’яса та риби печені або приготовлені на пару,
 • Печені яблука,
 • Каші, приготовані на воді.

Перед УЗД черевної порожнини не можна переїдати, а також наїдатись на ніч. Напередодні УЗД останній прийом їжі має бути до 6 години вечора.

Безпосередньо перед УЗД органів черевної порожнини (печінки, підшлункової залози, жовчного міхура), нирок, органів малого тазу, селезінки не можна їсти і пити. Дослідження проводиться суворо натще.

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини для дітей та вагітних жінок може бути не такою суворою. Дітей до року можна погодувати на день проведення УЗД. Бажано, щоб останній прийом їжі дітей був за 3-4 години до дослідження або результат УЗД жовчного міхура та підшлункової залози може бути не дуже інформативним. Дітям старшого віку підготовка до УЗД черевної порожнини проводиться так само, як і у дорослих. Дітям, які можуть голодувати, можна запропонувати випити трохи води перед ультразвуковим дослідженням.

Для вагітних жінок також рекомендовано дотримуватись дієти перед УЗД. Якщо вагітній жінці важко голодувати, краще відмовитися від їжі як мінімум за пару годин до УЗД.

УЗД органів малого тазу може проводитись трансабдомінально та трансвагінально. Яким методом треба проводити УЗД визначає лікар. При ультразвуковому дослідженні нирок та сечового міхура трансабдомінально (через живіт) слід напередодні випити 1-1,5 л рідини (бажано негазовану воду) – проведення УЗД можливе лише при наповненому сечовому міхурі. Підготовка перед проведенням трансвагінального гінекологічного УЗД органів малого тазу у жінок не потрібна, дослідження проводиться при випорожненому сечовому міхурі.

Підготовка перед трансректальним ультразвуковим дослідженням простати у чоловіків необхідно зробити очисну клізму. Вранці випорожнити кишечник. Ультразвукове дослідження проводити на випорожнений сечовий міхур.

В іншому підготовка перед проведенням УЗД нирок та органів малого тазу ідентична підготовці до дослідження органів черевної порожнини.

Підготовка до УЗД печінки та підшлункової залози у дітей та дорослих ідентична до підготовки УЗД органів черевної порожнини.

Перед проведенням УЗД щитовидної залози не потрібна особлива підготовка. Перед УЗД можна їсти, пити. Не рекомендується їсти, оскільки у деяких людей цей вид дослідження може спровокувати блювотний рефлекс.

УЗД проводиться строго натще – це означає, що перед ультразвуковим дослідженням не можна пити і їсти. Виняток можуть становити діти та вагітні жінки. Також УЗД щитовидної залози та лімфовузлів не потребує особливої підготовки.

Проведення УЗД шлунка та кишечника вкрай важко через наявність у цих органах газів і потребує особливої підготовки.

У вагітних, ультразвукове дослідження черевної порожнини та органів малого тазу призначається лікарем за будь-яких підозр на порушення роботи внутрішніх органів і вимагає підготовки.

Ультразвукове дослідження можна проводити стільки разів, скільки це необхідно для лікаря та пацієнта. Це абсолютно нешкідливий метод дослідження. Тому немає жодних обмежень у проведенні цього методу дослідження. УЗД внутрішніх органів, органів малого тазу та інших систем проводять дітям усіх вікових категорій та вагітним.

УЗИ представляет собой неинвазивный безболезненный вид диагностики внутренних органов. При ультразвуковом исследовании, выполненном на качественном диагностическом аппарате, можно провести комплексное исследование морфологии, функции и расположения органов брюшной полости, почек, селезенки, органов малого таза, щитовидной железы и др.
Высокая информативность, безболезненность, простая и доступная методика выполнения, позволяет проводить данный метод исследования как у детей, так и у взрослых. Чаще всего УЗИ органов брюшной полости, почек, селезенки и малого таза проводится утром натощак. Если же ультразвуковая диагностика планируется на послеобеденное время, придется голодать – иногда допускается легкий завтрак или несладкий чай.

УЗИ является незаменимым методом исследования при постановки многих диагнозов, например, кисты и новообразования, цирроз, камни в желчном пузыре и почках, полипы желчного пузыря, холецистит, травмы и других заболеваниях органов брюшной полости, почек, органов малого таза и лимфатических узлов.

Порядок проведения ультразвукового исследования брюшной полости (печени, желчного пузыря, поджелудочной железы), селезенка, почек, щитовидной железы прост и безболезненный и не требует усилий от пациента. В то время как пациент неподвижно лежит на специальной кушетке доктор водит датчиком по телу. При проведении УЗИ иногда надо задержать дыхание и поменять позу – о чем Вас попросит доктор функциональной диагностики. Для ультразвукового исследования внутренних органов на поверхность тела наносится специальный гель, который помогает ультразвуковым волнам проходить сквозь кожу. Процедура абсолютно безболезненная.

Подготовка к УЗИ брюшной полости детям и взрослым начинается за несколько дней до исследования.

За несколько дней перед УЗИ брюшной полости, печени, желчного пузыря, поджелудочной железы нельзя кушать:

 • Горох и бобовые культуры;
 • Свежий хлеб, сладкие и мучные изделия, особенно дрожжевое тесто;
 • Сырые овощи и фрукты, богатые клетчаткой;
 • Квашеную капусту и соления;
 • Молоко и молочные продукты;
 • Сладкая газированная вода;
 • Алкоголь.

За несколько дней перед УЗИ органов брюшной полости, малого таза и почек можно кушать:

 • Нежирное сорта мяса и рыбы печеные или приготовленные на пару,
 • печеные яблоки,
 • Каши, приготовленные на воде.

Перед УЗИ брюшной полости нельзя переедать, а также наедаться на ночь. Накануне УЗИ последний прием пищи должен быть до 6 часов вечера.

Непосредственно перед УЗИ органов брюшной полости (печени, поджелудочной железы, желчного пузыря), почек, органов малого таза, селезенки нельзя есть и пить. Исследование проводится строго натощак.

Подготовка к УЗИ органов брюшной полости для детей и беременных женщин может быть не такой строгой. Детей до года можно покормить в день проведения УЗИ. Желательно, чтобы последний прием пищи детей был за 3-4 часа до исследования иначе результат УЗИ желчного пузыря и поджелудочной железы может быть не очень информативным. Детям старшего возраста подготовка к УЗИ брюшной полости проводится так же, как и у взрослых. Детям, которые не могут голодать, можно предложить выпить немного воды перед ультразвуковым исследованием.

Для беременных женщин также рекомендовано придерживаться диеты перед УЗИ. Если беременной женщине тяжело голодать, то лучше отказаться от еды как минимум за пару часов до УЗИ.

УЗИ органов малого таза может проводится трансабдоминально и трансвагинально. Каким методом надо проводить УЗИ определяет лечащий доктор. При ультразвуковом исследовании почек и мочевого пузыря трансабдоминально (через живот) следует накануне выпить 1-1,5 л жидкости (желательно негазированную воду) – проведение УЗИ возможно лишь при наполненном мочевом пузыре. Подготовка перед проведением трансвагинального гинекологического УЗИ органов малого таза у женщин не требуется, исследование проводится при опорожненном мочевом пузыре.

Подготовка перед трансректальным ультразвуковым исследованием простаты у мужчин: необходимо сделать очистительную клизму.  Утром опорожнить кишечник. Ультразвуковое исследование проводить на опорожненный мочевой пузырь.

В остальном подготовка перед проведением УЗИ почек и органов малого таза идентична исследованию органов брюшной полости.

Подготовка к УЗИ печени и поджелудочной железы у детей и взрослых идентична к подготовке УЗИ органов брюшной полости.

Перед проведением УЗИ щитовидной железы не требуется никакая особая подготовка. Перед УЗИ можно кушать, пить. Не рекомендуется наедаться так как у некоторых людей этот вид исследования может спровоцировать рвотный рефлекс.

УЗИ проводится строго натощак – это значит, что перед ультразвуковым исследованием нельзя пить и кушать. Исключение могут составлять дети и беременные женщины. Также УЗИ щитовидной железы и лимфоузлов не требует особой подготовки.

Проведение УЗИ желудка и кишечника крайне затруднительно из-за наличия в этих органах газов и требует особой подготовки.

У беременных, ультразвуковое исследование брюшной полости и органов малого таза назначается доктором при любых подозрениях нарушения работы внутренних органов и требует подготовки.

Ультразвуковое исследование можно проводить столько раз сколько это необходимо для врача и пациента. Это абсолютно безвредный метод исследования. Поэтому нет никаких ограничений в проведении данного метода исследования. УЗИ внутренних органов, органов малого таза и других систем проводят детям все возрастных категорий и беременным.

Лікарі УЗД клініки FxMed

 • Стаж роботи 20 років
 • Лікар-неонатолог, лікар ультразвукової діагностики дитячий

Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені.

Графік роботи
пн – пт 10:00 – 16:00
сб 10:00 – 16:00
нд ВИХІДНИЙ

ГРАФІК РОБОТИ
пн – пт 10:00 – 16:00
сб 10:00 – 16:00
нд ВИХІДНИЙ

01030, м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Богдана Хмельницкого, 15
Парковка для пацієнтів клініки

01030, м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Б Хмельницкого, 15
Парковка для пацієнтів клініки