консультації лікарів

пн – пт
сб – нд

08:00 – 20:00
09:00 – 18:00

м. Київ, пр-т Перемоги, 67

Парковка для пацієнтів клініки

м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки

м. Київ, пр-т Перемоги, 67

Парковка для пацієнтів клініки

м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки

УЛЬТРАЗВУКОВЕ
ДОСЛІДЖЕННЯ

УЛЬТРАЗВУКОВЕ
ДОСЛІДЖЕННЯ

Клініка сімейної та функціональної медицини оснащена
сучасним УЗД-апаратом
Ми надаємо наступні види ультразвукової діагностики:

УЗД в гастроентерології

  • УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка)
  • Комплексне УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору (печінка, жовчний міхур, жовчні протоки, підшлункова залоза, селезінка, нирки)
  • УЗД пілоричного відділу шлунка (до годування і після)
  • УЗД з жовчогінним сніданком
  • Допплер судин системи ворітної вени (v.portae)
  • УЗ скринінг вільної рідини в черевній порожнині (FAST)

УЗД в кардіології, неврології

  • Комплексна ехокардіографія у дітей
  • Трансторакальна ехокардіографія і допплер серця
  • Дуплексне сканування судин брахиоцефальной області + транскраніальна доплерографія (судини голови і шиї)
  • Дуплексне сканування судин брахиоцефальной області
  • Дуплексне сканування артерій і вен верхніх або нижніх кінцівок (доплер)
  • УЗД плевральних порожнин

УЗД в нефрології та урології

  • УЗД органів заочеревинного простору (нирки, надниркові залози)
  • УЗД сечового міхура з визначенням залишкової сечі
  • Абдомінальне УЗД органів малого таза чоловіків
  • УЗД органів мошонки (яєчок)
  • УЗД нирок
  • УЗД нирок і сечового міхура

Часті питання з підготовки до УЗД:

УЗД є неінвазивним безболісним видом діагностики внутрішніх органів. При ультразвуковому дослідженні, виконаному на якісному діагностичному апараті, можна провести комплексне дослідження морфології, функції та розташування органів черевної порожнини, нирок, селезінки, органів малого тазу, щитовидної залози та ін.
Висока інформативність, безболісність, проста і доступна методика виконання дозволяє проводити даний метод дослідження як у дітей, так і у дорослих. Найчастіше УЗД органів черевної порожнини, нирок, селезінки та малого тазу проводиться вранці натще. Якщо ж ультразвукова діагностика планується на пообідній час, доведеться голодувати – іноді допускається легкий сніданок чи несолодкий чай.

УЗД є незамінним методом дослідження при постановці багатьох діагнозів, наприклад, кісти та новоутворення, цироз, каміння в жовчному міхурі та нирках, поліпи жовчного міхура, холецистит, травми та інших захворюваннях органів черевної порожнини, нирок, органів малого тазу та лімфатичних вузлів.

Порядок проведення ультразвукового дослідження черевної порожнини (печінки, жовчного міхура, підшлункової залози), селезінки, нирок, щитовидної залози простий та безболісний і не потребує зусиль від пацієнта. У той час як пацієнт, який нерухомо лежить на спеціальній кушетці, лікар водитиме датчиком по тілу. При проведенні УЗД іноді потрібно затримати дихання та поміняти позу – про що Вас попросить лыкар функціональної діагностики. Для ультразвукового дослідження внутрішніх органів на поверхню тіла наноситься спеціальний гель, який допомагає ультразвуковим хвиль проходити крізь шкіру. Процедура безболісна.

Підготовка до УЗД черевної порожнини дітям та дорослим починається за кілька днів до дослідження.

За кілька днів перед УЗД черевної порожнини, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози не можна їсти:

  • Горох та бобові культури;
  • Свіжий хліб, солодкі та борошняні вироби, особливо дріжджове тісто;
  • Сирі овочі та фрукти, багаті на клітковину;
  • Квашену капусту та соління;
  • Молоко та молочні продукти;
  • Солодку газовану воду;
  • Алкоголь.

За кілька днів перед УЗД органів черевної порожнини, малого тазу та нирок можна їсти:

  • Нежирні сорти м’яса та риби печені або приготовлені на пару,
  • Печені яблука,
  • Каші, приготовані на воді.

Перед УЗД черевної порожнини не можна переїдати, а також наїдатись на ніч. Напередодні УЗД останній прийом їжі має бути до 6 години вечора.

Безпосередньо перед УЗД органів черевної порожнини (печінки, підшлункової залози, жовчного міхура), нирок, органів малого тазу, селезінки не можна їсти і пити. Дослідження проводиться суворо натще.

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини для дітей та вагітних жінок може бути не такою суворою. Дітей до року можна погодувати на день проведення УЗД. Бажано, щоб останній прийом їжі дітей був за 3-4 години до дослідження або результат УЗД жовчного міхура та підшлункової залози може бути не дуже інформативним. Дітям старшого віку підготовка до УЗД черевної порожнини проводиться так само, як і у дорослих. Дітям, які можуть голодувати, можна запропонувати випити трохи води перед ультразвуковим дослідженням.

Для вагітних жінок також рекомендовано дотримуватись дієти перед УЗД. Якщо вагітній жінці важко голодувати, краще відмовитися від їжі як мінімум за пару годин до УЗД.

УЗД органів малого тазу може проводитись трансабдомінально та трансвагінально. Яким методом треба проводити УЗД визначає лікар. При ультразвуковому дослідженні нирок та сечового міхура трансабдомінально (через живіт) слід напередодні випити 1-1,5 л рідини (бажано негазовану воду) – проведення УЗД можливе лише при наповненому сечовому міхурі. Підготовка перед проведенням трансвагінального гінекологічного УЗД органів малого тазу у жінок не потрібна, дослідження проводиться при випорожненому сечовому міхурі.

Підготовка перед трансректальним ультразвуковим дослідженням простати у чоловіків необхідно зробити очисну клізму. Вранці випорожнити кишечник. Ультразвукове дослідження проводити на випорожнений сечовий міхур.

В іншому підготовка перед проведенням УЗД нирок та органів малого тазу ідентична підготовці до дослідження органів черевної порожнини.

Підготовка до УЗД печінки та підшлункової залози у дітей та дорослих ідентична до підготовки УЗД органів черевної порожнини.

Перед проведенням УЗД щитовидної залози не потрібна особлива підготовка. Перед УЗД можна їсти, пити. Не рекомендується їсти, оскільки у деяких людей цей вид дослідження може спровокувати блювотний рефлекс.

УЗД проводиться строго натще – це означає, що перед ультразвуковим дослідженням не можна пити і їсти. Виняток можуть становити діти та вагітні жінки. Також УЗД щитовидної залози та лімфовузлів не потребує особливої підготовки.

Проведення УЗД шлунка та кишечника вкрай важко через наявність у цих органах газів і потребує особливої підготовки.

У вагітних, ультразвукове дослідження черевної порожнини та органів малого тазу призначається лікарем за будь-яких підозр на порушення роботи внутрішніх органів і вимагає підготовки.

Ультразвукове дослідження можна проводити стільки разів, скільки це необхідно для лікаря та пацієнта. Це абсолютно нешкідливий метод дослідження. Тому немає жодних обмежень у проведенні цього методу дослідження. УЗД внутрішніх органів, органів малого тазу та інших систем проводять дітям усіх вікових категорій та вагітним.

Лікарі УЗД клініки FxMed

Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc. 

Консультації лікарів
пн — пт 08:00 — 20:00
сб — вс 09:00 — 18:00

Консультації лікарів
вт, чт, пт, сб 09:00 – 17:00
Online: пн, ср
нд ВИХІДНИЙ

м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки

м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки