пн – пт
сб – нд
08:00 – 20:00
09:00 – 18:00
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
Мільйони дітей отримують вакцину щороку в усьому світі. Алергічні реакції при введенні вакцини відбуваються вкрай рідко. Тим не менш, деякі люди з алергією до певних харчових продуктів можуть піддаватися більш високому ризику алергічних реакцій в результаті введення вакцин, що містять певні харчові білки. Коли дітям діагностують харчову алергію, батьки намагаються всіляко їх захистити від потенційного впливу цих харчових продуктів, щоб уникнути реакцій. Все, що потрапляє в організм дитини з харчовою алергією має заслуговує на увагу – навіть вакцини. Доброю новиною є те, що для більшості дітей з алергією вакцини не є проблемою.
Алергічні реакції можуть варіювати за інтенсивністю від незначних симптомів, таких як кропив’янка, до серйозних реакцій, таких як раптове падіння кров’яного тиску, важке дихання та шок. Оскільки алергічна реакція може бути важкою, зазвичай пацієнтів просять почекати біля кабінету лікаря протягом 15-30 хвилин після отримання вакцини. Чи можуть люди мати алергію на вакцини? Так. У рідких випадках, коли є реакція на один або кілька інгредієнтів вакцини. І пацієнт, у якого була серйозна алергічна реакція на певну вакцину, не повинен отримувати додаткову дозу.
До серйозних алергічних реакцій відносяться ті, які вважаються загрозливими для життя, такі як утруднення дихання, раптове падіння кров’яного тиску або шок.
Люди, які можуть мати алергію на певні компоненти вакцини, але які не вважаються небезпечним для життя, повинні обговорити відносний ризик вакцини та захворювання зі своїм лікарем. У деяких випадках цим пацієнтам може бути рекомендовано проконсультуватися з алергологом для подальшої оцінки або провести вакцинацію, використовуючи встановлені протоколи безпеки.
Окремої уваги потребує обмежена кількість компонентів вакцини, яйця, желатин, антибіотики, латекс, дріжджі, оскільки вони пов’язані з алергією.
Яйця. Сьогодні тільки 2 вакцини можуть містити сліди яєчного білка: вакцини проти грипу і жовтої лихоманки. Оскільки ці вакцини були культивовані на курячих ембріонах, вони містили невелику кількість яєчних білків. В останні роки було показано, що вакцина проти грипу не викликає важких алергічних реакцій для людей з алергією на яйця, оскільки кількість яєчного білка в сто разів менше, ніж потрібно, щоб викликати алергічні симптоми. За даними Американської академії алергії, астми і імунології (AAAAI), наукові дослідження показують, що вакцину проти грипу можна безпечно вводити людям з алергією на яйця. Вакцина проти жовтої лихоманки все ще містить достатню кількість яєчних білків, що може викликати серйозну реакцію у людей з алергією на яйця. Ті, кому вакцина потрібна для подорожей, повинні пройти процедуру, відому як десенсибілізація, при якій алерголог вводить все більшу кількість вакцини поступово, поки людина не зможе імунізуватися.
За даними Американської академії педіатрії (AAP), вакцину КПК (кір-паротит-краснуха) можна безпечно вводити всім пацієнтам з алергією на яйця. У ній протягом останніх 30 років не виявлено яєчний білок. Ці рекомендації засновані, зокрема, на наукових даних, що підтверджують надання звичайних одноразових доз вакцини КПК пацієнтам з алергією на яйця.
Желатин. Невелика кількість вакцин містить желатин як стабілізатор. Стабілізатори використовуються в деяких вірусних вакцинах для забезпечення рівномірного розподілу вакцинного вірусу по всьому флакону. Тип желатину, що використовується в вакцинах, походить від свиней. Хоча алергічні реакції на вакцини, що містять желатин, зустрічаються рідко (приблизно одна важка алергічна реакція на 1,2 мільйона введених доз), ці реакції є найбільш частими реакціями алергічного типу на вакцинацію. Цікаво, що желатин, який використовується в харчових продуктах (наприклад, желе), отримують від корів, а не свиней. Вакцини, що містять желатин, включають КПК, вітряну віспу, жовту лихоманку і деякі версії вакцин проти грипу і сказу. Крім того, капсула, яка використовується для пероральної тифозної вакцини, теж виготовлена з желатину.
Антибіотики. Вакцини можуть містити антибактеріальні препарати, які зазвичай не викликають алергію у людей. Крім того, кількості, що містяться у вакцинах, мінімальні. Антибіотики, що використовуються у вакцинах, включають неоміцин, поліміксини B, канаміцин, гентаміцин, стрептоміцин, хлортетрациклин і амфотерицин B.
Латекс. Деякі упаковки вакцин містять латекс; отже, люди з важкою алергією на латекс повинні обговорити вакцинацію зі своїм лікарем. У деяких випадках переваги вакцинації перевищують потенційні ризики. Однак, постачальник медичних послуг, обізнаний у цій алергії, може спробувати обрати продукти, які не містять латекс в упаковці. На упаковці вакцини обв’язково вказується, чи містить продукт гумовий латекс.
Дріжджі. Кілька вакцин виробляється з використанням дріжджових клітин, наприклад, вакцини проти гепатиту В і вакцини проти вірусу папіломи людини (ВПЛ). Хоча у невеликої кількості людей були алергічні реакції після отримання вакцини проти гепатиту В, схоже, що алергічна відповідь викликана не дріжджовими білками.
Основними проблемами алергічних реакцій щодо вакцин є яєчні білки, желатин і латекс. Оскільки яєчні білки є проблемою тільки для вакцини проти жовтої лихоманки, ця вакцина рекомендується тільки в обмежених ситуаціях, таких як подорожі. Ймовірно, до такої вакцинації дитина вже буде вживати яйця, і батьки будуть знати є у неї реакції на них, чи ні.
Хоча желатин міститься в декількох вакцинах, в більшості випадків вакцини, які його містять (КПК і вітряна віспа), не вводяться в віці до 1 року. Якщо діти їли десерти або цукерки, що містять желатин, без реакції, вони, ймовірно, не будуть реагувати і після вакцинації.
Латекс міститься в багатьох предметах з якими стикаються діти, такі як пустушки, пляшечки та іграшки. У більшості випадків алергія на латекс розвивається після частого, тривалого впливу, а реакції зазвичай не виражені. Таким чином, алергія, пов’язана з латексом, більше турбує дітей старшого віку або дорослих, які, ймовірно, вже знають про свою алергію.
Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc.
Консультації лікарів
пн — пт 08:00 — 20:00
сб — вс 09:00 — 18:00
Консультації лікарів
вт, чт, пт, сб 09:00 – 17:00
Online: пн, ср
нд ВИХІДНИЙ
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки