пн – пт
сб – нд
08:00 – 20:00
09:00 – 18:00
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
Люди, які приймають гормональні препарати, можуть з більшою ймовірністю заразитися вірусом COVID-19 і мати тяжкий перебіг захворювання.
Препарати, які призначають для лікування астми часто містять гормони. Цей факт, згідно з новими рекомендаціями, може підвищити сприйнятливість до COVID-19. Причини залишаються неясними, і люди, які страждають на астму, не повинні припиняти прийом ліків без консультації з лікарем.
Редакція журналу клінічної ендокринології та метаболізму (JCEM) припустила, що люди, які приймають клас стероїдних гормонів, відомих як глюкокортикоїди, можуть з більшою ймовірністю заразитися COVID-19 і мати важкі симптоми. Глюкокортикоїди часто є препаратом, який лікарі призначають при хронічних запальних захворюваннях, таких як астма, хронічна обструктивна хвороба легень та запальні захворювання кишечника.
Оскільки новий вірус SARS-CoV-2 швидко поширюється по всьому світу, дослідження тривають, щоб допомогти зрозуміти, як вірус поширюється і який його механізм дії.
Спираючись на це нове дослідження, редактори JCEM підкреслюють можливий зв’язок між прийомом гормональних препаратів і COVID-19.
Лікарі широко призначають глюкокортикоїди при різних хронічних запальних захворюваннях, і вони можуть бути дуже ефективними при лікуванні цих захворювань. Це пов’язано зі зменшенням запалення в органах і системах. Однак, вони також пригнічують імунну систему людини.
На думку редакторів JCEM, це означає, що люди, які регулярно приймають глюкокортикоїди, можуть з більшою ймовірністю заразиться вірусом SARS-CoV-2, оскільки їх імунна система, ймовірно, буде менш ефективною в боротьбі з ним.
Це також може означати, що у людини, яка приймає глюкокортикоїди, буде спостерігатися більш важкий перебіг коронавирусной інфекції.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) в даний час рекомендує не використовувати глюкокортикоїди саме для лікування COVID-19.
За даними Національного центру біотехнологічної інформації, «протизапальну і імуносупресивну дію глюкокортикоїдів залежить від дози, а імунодепресивні ефекти спостерігаються в основному при більш високих дозах».
Слід підкреслити, що пацієнти з астмою або іншими захворюваннями не повинні самостійно скасовувати або змінювати дозу гормонального препарату, якщо вони не проконсультувалися зі своїм лікарем.
Також важливо пам’ятати, що причини, за якими хтось приймає глюкокортикоїди, більш сприйнятливі до COVID-19, виходять за рамки імуносупресивної дії ліків і що контроль над основним захворюванням залишається істотним.
Наприклад, Американський фонд астми і алергії взяв інтерв’ю у доктора Мітчелла Грейсона, професора педіатрії та завідувача відділом алергії і імунології в Університеті штату Огайо.
Вони запитали, чи повинні люди припинити приймати лікування від астми, що містять глюкокортикоїди, через пандемію SARS-CoV-2, на що доктор Грейсон каже:
«Дуже важливо тримати свою астму під контролем. Це часто вимагає використання інгаляційного кортикостероїду (також званого підтримує або довгостроковим контрольним ліками), який ви приймаєте кожен день, і іноді гормональних препаратів у вигляді таблеток ».
Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc.
Консультації лікарів
пн — пт 08:00 — 20:00
сб — вс 09:00 — 18:00
Консультації лікарів
вт, чт, пт, сб 09:00 – 17:00
Online: пн, ср
нд ВИХІДНИЙ
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки