пн – пт
сб – нд
08:00 – 20:00
09:00 – 18:00
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
Астма – це хронічне захворювання, яке вражає дихальні шляхи. Характерними ознаками астми є свистяче і утруднене дихання. Деякі тригери включають вплив алергену, вірусів, фізичних вправ, емоційного стресу та інших факторів.
При астмі виникає набряк слизової бронхів, підвищене утворення слизу, спазм м’язів бронхів. Під час нападу астми дихальні шляхи роздуваються, м’язи навколо них стискаються, і повітрю стає важко входити і виходити з легень.
Астма – це хронічне захворювання, що вражає дихальні шляхи. Людина з астмою може відчувати симптоми під час фізичних вправ.
Астма може супроводжуватися такими симптомами:
Загострення астми можуть початися раптово і варіюватися від легкого ступеня та важкого та навіть загрожувати життю.
У деяких випадках набряк в дихальних шляхах може перешкоджати проникненню кисню в легені. Це означає, що кисень не може потрапити в кровотік або досягти життєво важливих органів. Тому люди, які відчувають симптоми астми, потребують термінової медичної допомоги.
Астма може виникати з різних причин, але тригери часто однакові. Вони включають в себе:
Астма є найбільш поширеним хронічним захворюванням у дітей. Вона може розвиватися в будь-якому віці, але у дітей він зустрічається дещо частіше, ніж у дорослих.
За даними Американської асоціації пульмонології, деякі поширені причини дитячої астми включають в себе:
Якщо дитина починає відчувати симптоми астми, необхідно звернутися за медичною допомогою, оскільки це може бути небезпечно для життя. Лікар може підібрати найкраще лікування для керування астмою.
У деяких випадках тяжкість астми може зменшитися, коли дитина досягне зрілого віку. Однак для багатьох це захворювання на все життя.
Астма може розвинутися в будь-якому віці, в тому числі в зрілому віці. Відповідно до одного з дослідженням 2013 року, дорослі частіше, ніж діти, мають постійні симптоми.
Деякі фактори, які впливають на ризик розвитку астми у зрілому віці, включають в себе:
Професійна астма виникає в результаті впливу алергену або подразника, присутнього на робочому місці.
На наступних робочих місцях алергени можуть викликати астму у людей з чутливістю або алергією:
У наступних професіях подразники можуть викликати симптоми астми:
Дослідження показують, що близько 5-10% людей, які страждають на астму, страждають важкою астмою.
У деяких людей є серйозні симптоми з причин, які не мають прямого відношення до астми. Наприклад, вони, можливо, використовують інгалятор неправильно.
Інші мають важку рефрактерну астму. У цих випадках астма не піддається лікуванню – навіть при високих дозах ліків або при правильному використанні інгаляторів.
Цей тип астми виникає у відповідь на пилок, яка присутня в повітрі в певну пору року. Наприклад, холодне повітря взимку або пилок навесні або влітку можуть викликати симптоми сезонної астми.
Астма не завжди виникає через алергію. На сьогодні до кінця не відомо, що викликає астму, але генетичні фактори і фактори навколишнього середовища, грають важливу роль в її розвитку.
Відповідно до одного з дослідженням, куріння під час вагітності збільшує ризик розвитку астми у дитини в подальшому житті. Деякі жінки також відчувають загострення симптомів астми під час вагітності.
В одній статті 2014 говорилося, що у людей з ожирінням, мабуть, спостерігається більш високий рівень астми, ніж у людей без нього. Автори відзначають, що в одному дослідженні діти з ожирінням, які схудли, також побачили поліпшення симптомів астми.
В даний час з’являється все більше свідчень того, що обидва стани пов’язані з хронічною запальною відповіддю, і це може пояснити зв’язок.
Не у кожної людини, яка страждає на астму, є алергія, але часто є зв’язок. У людей з алергічним захворюванням вплив певних алергенів може викликати симптоми.
Одне дослідження 2013 року показало, що 60-80% дітей і молодих людей з астмою чутливі принаймні до одного алергену.
За даними Американської асоціації пульмонології, куріння може викликати симптоми астми.
Астма навіть без куріння може призвести до пошкодження легень. Це може збільшити ризик розвитку різних пов’язаних з тютюном захворювань легень, таких як хронічна обструктивна хвороба легень, і може зробити симптоми більш серйозними.
Забруднення повітря, як всередині будинку, так і за його межами, може вплинути на розвиток і спровокувати астму.
Деякі алергени всередині будинку включають в себе:
Інші тригери в будинку і на вулиці включають в себе:
Стрес може викликати симптоми астми, але його можуть викликати і інші емоції. Радість, гнів, хвилювання, сміх, плач і інші емоційні реакції можуть спровокувати напад астми.
Є підстави вважати, що астма – це генетичне захворювання. Нещодавно вчені намітили деякі генетичні зміни, які можуть зіграти роль в його розвитку.
Близько 5,5% чоловіків і 9,7% жінок страждають на астму. Крім того, симптоми можуть варіюватися в залежності від репродуктивної стадії жінки і менструального циклу. Наприклад, в репродуктивному віці симптоми можуть погіршуватися під час менструації в порівнянні з іншими періодами місяця.
Деякі вчені вважають, що гормональна активність може впливати на імунну систему, що призводить до підвищеної чутливості дихальних шляхів.
Симптоми, хвороби в родині і особиста історія хвороби, огляд – важливі складові діагнозу, які лікар уточнює на консультації. При необхідності проводяться додаткові методи дослідження такі, як спірометрія, визначення рівня оксиду азоту в повітрі, що видихається, аналізи на алергени. Також при встановленні діагнозу бронхіальна астма визначається її ступінь тяжкості.
Люди можуть вести журнал своїх симптомів і можливих тригерів, щоб допомогти лікарю поставити точний діагноз. Це повинно включати інформацію про потенційних подразників на робочому місці.
Лікар також може провести спірометрію, щоб оцінити, наскільки добре працюють легені.
Спірометричний тест є одним із прикладів тесту функції легень. Людина повинна буде глибоко вдихнути, а потім силою видихнути в трубку. Трубка з’єднується з спірометром, яка показує, скільки повітря людина вдихає і видихає, і швидкість, з якою він виштовхує повітря з легень.
Також, виконується спірометрія з сальбутамолом – препаратом для розширення бронхів, щоб дізнатися, наскільки функція легень поліпшується при їх впливі. Однак цей тест може не підійти для маленьких дітей до 5 років.
Визначення оксиду азоту в повітрі, що видихається – тест для визначення алергічного запалення в дихальних шляхах. Тест FeNO є неінвазивний і як виявилося більш надійним в прогнозуванні запалення дихальних шляхів і визначення чутливості до препаратів для лікування астми, ніж спірометрія, бронходилятаційний тест, пікфлоуметрія або гіперчутливість дихальних шляхів. Це дає можливість лікарю приймати кращі рішення про лікування, уникаючи призначення емпіричних доз стероїдів і на тривалі проміжки часу лікування.
Алерготести: шкірні проби й аналізи на алергени проводяться для виявлення чутливості до алергенів, які можуть викликати симптоми астми. Ці алергени включають в себе: кліщі домашнього пилу, цвіль, пилок.
У більшості випадків є ефективне лікування, яке може допомогти людині з астмою жити повноцінним і активним життям.
Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc.
Консультації лікарів
пн — пт 08:00 — 20:00
сб — вс 09:00 — 18:00
Консультації лікарів
вт, чт, пт, сб 09:00 – 17:00
Online: пн, ср
нд ВИХІДНИЙ
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки