пн – пт
сб – нд
08:00 – 20:00
09:00 – 18:00
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
Широке використання масок може вплинути на другу хвилю COVID-19 цієї зими
Згідно з новим дослідженням моделювання, якщо достатня кількість людей буде носити маски, навіть саморобні, це сповільнить передачу COVID-19 і допоможе стримати другу хвилю захворювання цієї зими.
Нове дослідження показує, що широке використання захисних масок для обличчя може запобігти другій хвилі пандемії.
Всі дані і статистика засновані на загальнодоступних даних на момент публікації. Деяка інформація може бути застарілою.
Дві математичні моделі передбачають, що широке використання масок в громадських місцях в поєднанні з фізичним дистанціюванням або періодами ізоляції забезпечує спосіб управління пандемією і відновлення економіки при одночасному зниженні ризику другої хвилі захворювання.
Моделі, створені вченими з Кембриджського і Гринвічського університетів в Сполученому Королівстві, показують, що навіть саморобні маски можуть значно знизити швидкість передачі інфекції, але тільки якщо їх буде носити достатню кількість безсимптомних людей.
Людям, які недавно заразилися SARS-CoV-2, вірусом, що викликає COVID-19, потрібен час, щоб розвинути симптоми – якщо вони у них взагалі з’являться. Протягом цього безсимптомного періоду вони можуть мимоволі передати вірус іншим.
Коли люди доторкаються до забруднених поверхонь, а потім торкаються свого обличчя, вони можуть заразитися вірусом через слизову оболонку рота, носа і очей.
Передача повітряно-крапельним шляхом відбувається, коли люди вдихають краплі, наповнені вірусом, які людина з цим вірусом виділяє, коли вона розмовляє, кашляє або чхає. Найчастіше це відбувається в погано вентильованих приміщеннях, де можуть накопичуватися повітряні краплі.
Теоретично, навіть якщо маски для особи не дуже гарні для захисту їх власника, вони можуть перешкодити людині з вірусом передати його іншим по повітрю.
Однак переконливих доказів немає, і деякі дослідження показують, що маски для обличчя неефективні.
У Сполучених Штатах Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) рекомендують людям носити тканинні пов’язки на обличчі в громадських місцях, але тільки в тих випадках, коли людина не може підтримувати фізичне дистанціювання.
Точно так ж 5 червня 2020 року Всесвітнє організація охорони здоров’я змінила свій колишній скептицизм з приводу масок для обличчя і порадила людям носити їх в громадських місцях, де неможливо підтримувати адекватне фізичне дистанціювання.
Однак нове дослідження моделювання показує, що людям не слід обмежувати носіння масок громадським транспортом та іншими місцями, де їм може бути важко підтримувати фізичне дистанціювання.
Для свого дослідження вчені змоделювали сценарії, що включають різні початкові рівні зараження, ефективність лицьових масок, ступінь прийняття з соціальним дистанціюванням і періоди ізоляції.
Вони зробили це, об’єднавши моделі на рівні населення з даними про те, як вірус поширюється між людьми через повітря і забруднені поверхні.
Їх моделі передбачали, що можна буде взяти під контроль спалах, якщо люди будуть носити маски у всіх громадських місцях. Вони кажуть, що це може бути застосовано, навіть якщо маски не дуже ефективні для запобігання передачі інфекції іншим людям.
Вчені цього дослідження вважають, що їх цифри можуть бути песимістичними, оскільки попередні дослідження показують, що навіть саморобна маска для обличчя, зроблена з бавовняної футболки, принаймні на 90% ефективна в запобіганні передачі інфекції іншим людям.
Вчені повідомляють, що у всіх їх сценаріях регулярне використання масок принаймні 50% населення дозволило взяти під контроль спалах.
Деякі експерти побоюються, що носіння маски може збільшити ризик зараження людини, якщо він неодноразово стосується свого обличчя, наприклад, щоб поправити маску.
Але дослідження показало, що маски і раніше корисні на рівні населення, навіть якщо припустити, що людина в чотири рази збільшує ризик зараження через багаторазове торкається обличчя.
Якщо широке використання масок населенням поєднується з фізичним дистанціюванням і деякої ізоляцією, це може запропонувати прийнятний спосіб управління пандемією і відновлення економічної діяльності задовго до появи працює вакцини і стримати другу хвилю епідемії.
Для того, щоб переконати достатню кількість людей носити маски на публіці, уряду слід зробити посил: «Моя маска захищає вас, ваша маска захищає мене».
Як і у всіх модельних дослідженнях, команді доводилося робити певні припущення, іноді засновані на обмежених доказах.
Професор Кейт Ніл, заслужений професор епідеміології інфекційних захворювань Ноттінгемського університету Великобританії, який не брав участі в дослідженні, сказав:
«Цілком очевидно, що припущення про те, що чим більше людей носять маски, тим більший вплив це може надати на поширення COVID-19, тим більш очевидним є фактичне обгрунтування припущень, але це багато в чому залежить від ефективності масок, які будуть використовувати громадськість […] Крім того, сама модель має шість параметрів (зокрема, про інфекційність крапель і поширенні різних типів інфекційного матеріалу), які були визначені довільно ».
Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc.
Консультації лікарів
пн — пт 08:00 — 20:00
сб — вс 09:00 — 18:00
Консультації лікарів
вт, чт, пт, сб 09:00 – 17:00
Online: пн, ср
нд ВИХІДНИЙ
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки