пн – пт
сб – нд
08:00 – 20:00
09:00 – 18:00
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
Мікробом плода може допомогти сформувати імунну систему, кишечник і мозок в процесі їх розвитку. Нові дані підтверджують, що вплив бактерій починається ще до нашого народження.
Австралійські дослідники поклали край давній полеміці: чи стерильна матка?
Вони ретельно зібрали зразки амніотичної рідини у 50 здорових жінок, яким планувався кесарів розтин, і виявили, що майже всі (36/43 життєздатних зразків) містили бактеріальну ДНК. Більше того, у всіх 50 новонароджених в їх першому виділенні (меконій) були бактерії.
У дослідженні використовувалися виключно суворі засоби контролю забруднення, щоб підтвердити, що вплив бактерій починається в утробі матері і може допомогти у формуванні імунної системи, кишечника і мозку плода.
За останнє десятиліття в численних дослідженнях було виявлено бактеріальну ДНК в амніотичній рідині матері і в меконії новонародженого, що поставило під сумнів давнє припущення, про стерильність матки. Однак деякі стверджують, що результати є хибнопозитивними так як забруднювачі містяться в реактивах, що використовуються в аналізі ДНК
Важливо остаточно визначити, чи містить здорова матка бактерії, тому що цей “фетальний мікробіом”, ймовірно, матиме значний вплив на розвиток плода.
Щоб вирішити цю проблему, дослідники прийняли суворі заходи щодо усунення бактеріального забруднення ззовні при аналізі зразків амніотичної рідини і меконію. Наприклад, вони очистили реагенти, використовувані для ампліфікації слідів бактеріальної ДНК в зразках, додавши фермент, який розщеплює залишки ДНК від біовиробництва.
Дотримуючись всіх цих заходів, все ж було виявлено бактеріальну ДНК майже у всіх зразках.
Цікавим було те, що мікробіом меконію сильно варіював між різними новонародженими. Мікробом навколоплідних вод здебільшого містив типові шкірні бактерії, такі як пропіонібактеріі акне і різні види стафілококів.
Але що можуть робити ці бактерії в утробі матері?
Ні в однієї з цих жінок або їхніх дітей не було ніяких ознак інфекції. Фактично, мікробіом плода може виявитися корисним регулятором раннього розвитку.
Дослідники виявили, що рівні важливих імуномодуляторів в меконії і медіаторів запалення в навколоплідних водах варіювали в залежності від кількості і видів присутньої бактеріальної ДНК. Це говорить про те, що мікробіом плода може впливати на його імунну систему.
Є одне невелике застереження – технічно, ДНК в цих зразках могла бути отримана від бактерій, які вже були мертвими в утробі матері. Тут дослідники довели, що бактеріальна ДНК все ж присутня в матці, але наступним кроком буде виявити, чи живі ці бактерії і чи є справжнім мікробіомом.
Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc.
Консультації лікарів
пн — пт 08:00 — 20:00
сб — вс 09:00 — 18:00
Консультації лікарів
вт, чт, пт, сб 09:00 – 17:00
Online: пн, ср
нд ВИХІДНИЙ
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки