пн – пт
сб – нд
08:00 – 20:00
09:00 – 18:00
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
Небулайзер – це пристрій, який призначений для доставки лікарського препарату в дихальні шляхи людини з астмою або іншим респіраторним захворюваннями.
Він перетворює рідкі ліки в дрібнодисперсний туман, який людина вдихає через маску або мундштук. Завдяки цьому ліки потрапляють саме в легені і дихальну систему, де це необхідно.
За принципом дії небулайзери бувають:
Найчастіше для лікування обструктивних захворювань легень використовують компресорні небулайзери. Коли і як їх застосовувати ми розглянемо в нашій статті.
Ряд захворювань можуть потребувати використання небулайзера для лікування. Лікар зазвичай призначає використання цього пристрою при таких захворюваннях легень:
У дітей молодшого віку інгаляції з лікарською речовиною призначаються при бронхіоліті, обструктивному бронхіті, ларингоспазмі.
Перш ніж почати роботу з небулайзером обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем і вивчіть інструкцію. Кожен небулайзер має свої особливості роботи.
Для користування пристроєм вам необхідно зробити наступне:
Є кілька видів ліків, які людина може використовувати з небулайзером:
Бронходилататори: це ліки, які знімають спазм і полегшують дихання. Лікарі часто призначають бронходилататори людям з астмою, ХОЗЛ або іншими респіраторними порушеннями.
Спеціальні інгаляційні кортикостероїдні препарати, які знімають набряк і спазм бронхів при астмі та хронічних обструктивних захворюваннях.
Деякі види муколітиков або відхаркувальних препаратів, які допомагають розрідити мокротиння і вивести її з легень.
Небулайзер та інгалятори мають деяку схожість – наприклад, вони обидва доставляють ліки прямо в легені, щоб полегшити дихання. Проте є деякі важливі відмінності.
Існує два типи інгаляторів: дозований інгалятор і інгалятор із сухим порошком.
Дозований інгалятор є найбільш поширеним типом інгаляторів. Використання його обумовлено вдиханням попередньо відміряної кількості ліків через мундштук. Деякі інгалятори додатково можуть бути оснащені ДОСТАВКОВИМ пристроєм, наприклад, бейбіхалер і полегшують вдихання препарату.
Інгалятор із сухим порошком аналогічний, але ліки в формі порошку знаходяться всередині інгалятора. Пацієнт повинен зробити глибокий швидкий вдих, щоб порошок потрапив безпосередньо в дихальні шляхи. Обидва типи інгаляторів вимагають здатності вдихати ліки глибоко в легені. Дітям і людям з важкими респіраторними захворюваннями це може бути проблематично.
Небулайзер, як правило, трохи простіше у використанні з точки зору доставки ліків. Проте, тривалість інгаляції може становити 15-20 хвилин. У цей час необхідно сидіти в спокої, що дуже складно для маленької дитини.
Як правильно чистити і дезінфікувати небулайзер і його складові?
Небулайзер слід очищати після кожного використання і дезінфікувати. Оскільки ви вдихаєте пар з машини, він повинен бути чистим. Якщо небулайзер не очищений належним чином, бактерії та інші мікроби можуть рости всередині нього. Дотримуйтесь інструкцій з очищення і дезінфекції, щоб переконатися, що ви не вдихаєте патогенні мікроорганізми.
Маску, трубку, мундштук необхідно регулярно міняти, так як неможливо повністю очистити внутрішню частину трубки. Ваш лікуючий лікар повинен пояснити, як часто потрібно міняти трубки.
Щоденне очищення і дезінфекція маски і трубки включає в себе:
Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc.
Консультації лікарів
пн — пт 08:00 — 20:00
сб — вс 09:00 — 18:00
Консультації лікарів
вт, чт, пт, сб 09:00 – 17:00
Online: пн, ср
нд ВИХІДНИЙ
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки