пн – пт
сб – нд
08:00 – 20:00
09:00 – 18:00
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
Імуноглобулін E (IgE) – це антитіло, яке виробляється імунною системою організму у відповідь на передбачувану загрозу. Це один з п’яти класів імуноглобулінів (A, G, M, D і E), який зазвичай присутній в крові в дуже невеликих кількостях. Він виробляється специфічними імунними клітинами, які називаються плазматичними клітинами.
Фізіологічна роль IgE недостатньо добре охарактеризована, хоча вважається, що він бере участь у захисті від паразитів, особливо гельмінтів.
Підвищені концентрації IgE зазвичай розглядаються в контексті алергічного захворювання. Однак збільшення кількості циркулюючого IgE також можна виявити при різних інших захворюваннях, включаючи:
IgE може бути підвищений при паразитарних інфекціях, тому загальний тест на IgE іноді використовується в якості скринінгового тесту, якщо підозрюється паразитарна інфекція.
Для пацієнтів з встановленим діагнозом алергічного захворювання дослідження рівня загального IgE необхідно для виявлення кандидатів на терапію Омалізумаб (анти-IgE) і для визначення правильного дозування.
Загальний тест на IgE може бути призначений, коли у людини спостерігаються періодичні або постійні симптоми, які можуть бути викликані алергічною реакцією, особливо коли потенційний алерген невідомий. Симптоми можуть включати ураження шкіри, органів дихання та / або травлення, такі як:
Періодичний або постійний свербіж
Загальний імуноглобулін Е і алергія
Імуноглобулін Е пов’язаний з алергічними реакціями, включаючи астму. При алергії людина реагує на одну або кілька речовин в навколишньому середовищі, званих алергенами, які зазвичай не викликають реакцію у інших людей. Алергія може розвиватися на пилок рослин, арахіс, яйця, полуниця, бджолину отруту і сотні інших потенційних речовин.
Кожен раз, коли людина з алергією піддається впливу певного алергену (ів) після первинного впливу, IgE швидко продукується, збільшуючись до рівнів, які викликають алергічну реакцію. Ступінь тяжкості реакції та симптомів, пов’язаних з кожним епізодом, може варіюватися від локального почервоніння і свербіння шкіри, респіраторного дистресу, блювоти і діареї, а в деяких випадках до анафілаксії.
Вимірювання загального IgE мають обмежену інформативність для діагностичної оцінки пацієнтів з підозрою на алергічне захворювання, за винятком алергічного бронхолегеневого аспергільозу (AБЛA). AБЛА є реакцією гіперчутливості до грибів Aspergillus, яка найчастіше зустрічається у пацієнтів з астмою або муковісцидозом. Підвищення загального IgE є частиною діагностичних критеріїв для AБЛА.
Підвищений рівень загального IgE вказує на наявність алергічного процесу, але не вказує на те, на що у людини алергія. В цілому, чим більше людина сенсибілізована , тим вище може бути загальний рівень IgE.
Симптоми алергії у людини під час алергічного епізоду не обов’язково корелюють із загальним рівнем IgE. Підвищена концентрація загального імуноглобуліну E (IgE) не є діагностичною для алергічного захворювання і повинна інтерпретуватися в клінічному контексті пацієнта, включаючи вік, стать, історію подорожей, потенційний вплив алергену і сімейний анамнез.
Нормальна концентрація загального IgE не виключає можливості алергічного захворювання. У пацієнтів з підозрою на алергічне захворювання може знадобитися тестування на алерген-специфічні IgE.
Рідко, але може бути призначений тест на IgE, щоб допомогти діагностувати дуже рідкісне спадкове захворювання, зване синдромом гіперімуноглобулін Е (синдром Джоба). Люди з цим захворюванням часто мають значно вищі, ніж зазвичай, рівні IgE і можуть мати екзему, рецидивні інфекції пазух і легень, дефекти кісток і важкі шкірні інфекції. Значно підвищена концентрація IgE може вказувати на те, що людина успадкувала цей стан. Додаткове тестування може бути виконано, щоб виявити мутацію в гені STAT3, яка пов’язана з цим розладом.
Обмеження контакту з алергенами може допомогти знизити рівень загального імуноглобуліну Е, а також лікування неалергічних станів, які можуть викликати його підвищення, наприклад, інфекції або глистяні інвазії.
Крім того, при високих рівнях загального імуноглобуліну Е призначаються біологічні препарати, такі як Омалізумаб. Омалізумаб є гуманізованим моноклональним антитілом, отриманим з рекомбінантної ДНК, яке селективно зв’язується з людським імуноглобуліном Е (IgЕ). Омалізумаб зв’язується з IgE і попереджає його зв’язування з FCεRI-рецептором, що має високу спорідненість до IgE, знижуючи таким чином кількість вільного IgE, здатного запустити алергічний каскад.
Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc.
Консультації лікарів
пн — пт 08:00 — 20:00
сб — вс 09:00 — 18:00
Консультації лікарів
вт, чт, пт, сб 09:00 – 17:00
Online: пн, ср
нд ВИХІДНИЙ
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки