пн – пт
сб – нд
08:00 – 20:00
09:00 – 18:00
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
Дискомфорт, викликаний кропив’янкою, поряд з її непередбачуваним перебігом, може вплинути на сон пацієнта і роботу / навчання. На додаток до розчарування пацієнтів і лікарів, першопричина рідко виявляється. Але поетапний підхід до лікування може принести полегшення всім.
Кропив’янка – це не окреме захворювання, а патерн реакції, який представляє собою дегрануляцію тучних клітин шкіри, причому стан визначається як хронічний, якщо епізоди повторюються протягом більше 6 тижнів. Дегрануляція опасистих клітин призводить до виходу плазми із судинного русла в підшкірний шар – дерму, утворюючи характерні уртикарії – набряклі рожеві пухирі змінного розміру і форми, що свербять та супроводжуються набряком або без нього. При ангіоневротичному набряку набряк глибше, ніж при кропив’янці, і може вражати поверхні слизової оболонки. Еритема часто відсутня при ангіоневротичному набряку, і типові місця утворення набряків включають повіки, губи і язик.
У більшості пацієнтів з хронічною кропив’янкою часто не виявляють зовнішньої причини або основного захворювання. Існує кілька теорій щодо першопричини хронічної кропив’янки, але жодна з них не була остаточно доведена. Це захворювання, яке негативно позначається на якості життя багатьох пацієнтів.
За якими симптомами можна запідозрити кропив’янку?
Кропив’янка носить змінний характер, з окремими чітко обмеженими пухирями, як правило, які тривають менше 24 годин. Свербіж є найбільш поширеним асоційованим симптомом хронічної кропив’янки.
Симптоми зазвичай можна описати таким чином:
Які аналізи призначаються для виявлення причини хронічної кропив’янки?
Діагноз хронічної кропив’янки в значній мірі клінічний і ґрунтується на ретельному зборі анамнезу і огляді пацієнта. Обмежений набір лабораторних досліджень може бути необхідний для деяких пацієнтів з діагнозом хронічної кропив’янки, і вони включають в себе наступне:
Лікування хронічної кропив’янки
При лікуванні хронічної кропив’янки найчастіше використовуються наступне:
Неседативні антигістамінні препарати H1 другого покоління: основа фармакотерапії хронічної кропив’янки; вони зменшують інтенсивність пухирів і свербіння у пацієнтів з легкою формою хронічної кропив’янки.
Антагоністи лейкотрієнових рецепторів. Показано, що вони перевершують плацебо при лікуванні пацієнтів з хронічною кропив’янкою, але вважаються менш ефективними, ніж антигістамінні препарати.
Системні кортикостероїди: Рідко, короткий курс може бути запропонований для серйозних загострень хронічної кропив’янки, особливо тієї, яка супроводжується набряком. Слід по можливості уникати тривалого застосування для лікування пацієнтів з хронічною кропив’янкою через ризик побічних ефектів системних кортикостероїдів.
Омалізумаб: є одним з важливих препаратів в лікуванні хронічної кропив’янки, незважаючи на лікування антигістамінними препаратами H1.
Циклоспорин і метотрексат: призначаються при важких формах аутоімунної кропив’янки.
Омалізумаб в лікуванні хронічної кропив’янки
Омалізумаб є рекомбінантним гуманізованим моноклональним антитілом проти людського імуноглобуліну Е (IgE), яке лікує симптоми астми і хронічної ідіопатичної кропив’янки шляхом обмеження алергічної відповіді. Він пригнічує зв’язування IgE з рецепторами на огрядних клітинах і базофілах, блокуючи IgE-опосередковану секрецію медіаторів запалення з цих клітин.
Після 4 тижнів застосування цих ліків у пацієнтів з хронічною кропив’янкою було виявлено, що застосування антигістамінних препаратів значно скоротилося, а якість життя покращилася.
Омалізумаб схвалений FDA США для використання при хронічній спонтанній кропивянці. Дозування при кропивянці не залежить від маси тіла, рівня IgE в сироватці і типу кропив’янки.
Для визначення причини хронічної кропив’янки та підборі ефективного лікування ми рекомендуємо звернутися до лікаря-алерголога.
Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc.
Консультації лікарів
пн — пт 08:00 — 20:00
сб — вс 09:00 — 18:00
Консультації лікарів
вт, чт, пт, сб 09:00 – 17:00
Online: пн, ср
нд ВИХІДНИЙ
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки