пн – пт
сб – нд
08:00 – 20:00
09:00 – 18:00
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
Можливість використання алергенних молекул в останнє десятиліття започаткувала нову фазу діагностики [5], яке тепер має назву точної молекулярної алергодіагностики (PAMD@; precision allergy molecular diagnostic applications), це дало змогу поліпшити ведення хворих на АЗ [6]. Раніше таку діагностику називали компонентною або молекулярною алергодіагностикою (КАД і МАД відповідно). Було опубліковано безліч статей щодо PAMD@, в яких йдеться про корисність запровадження цього методу діагностики при веденні пацієнтів з алергією [1]. Таким чином, видається доцільним оновити консенсусний документ WAO-ARIA-GA2LEN щодо PAMD@, який було опубліковано в 2013 р. [2].
Так за даними консенсусного документа зазначено, що багатокомпонентна алергодіагностика підходить для використання насамперед у пацієнтів зі складним профілем сенсибілізації або симптомів. Багатокомпонентна технологія – це консолідований підхід PAMD @ для поліпшення діагностики, прогнозу та відбору пацієнтів для алерген-специфічної імунотерапії (Асіта). Хоча такі тест-аналізатори є комерційними продуктами, вони були основою багатьох досліджень. В останні роки з’явилася велика кількість реагентів для однокомпонентних аналізів, але багатокомпонентні тест-системи були об’єктом як досліджень, так і діагностичних розробок, тому для них набагато більше реагентів, ніж для однокомпонентних тестів.
Доступні діагностичні методи молекулярної алергодыагностики в Україні
За останній рік багатокомпонентна PAMD @ in vitro значно покращилася. Версія ISAC103 була описана в оригінальній консенсусної заяві [2], а в 2011 р .. З’явилася вдосконалена версія ISAC, що містить 112 компонентів з 51 джерела алергену.
Незважаючи на успіх аналізаторів ISAC, були виявлені деякі дещо несподівані перехресні реакції між його компонентами [64]. Наприклад, nPhl p 4 (високоглікований білок) може зв’язуватися з IgE, специфічними до перехресно-реагують вуглеводних детермінант (cross-reactive carbohydrate determinants, CCD), і рівень IgE до віціліноподібного білка волоського горіха nJug r 2 також може бути підвищений у пацієнтів, сенсибілізованих до CCD [64]. З цієї причини слід ретельно оцінювати реальну клінічну значимість позитивного результату nJug r 2 з урахуванням результатів дослідження з іншими компонентами, а також клінічних даних.
Нещодавно компанією MADx у Відні (Австрія) був розроблений ALEX (Allergen Explorer), який представляє собою набір алергенів, нанесений на твердій фазі за допомогою наночастинок. ALEX містить 282 реагенти (156 екстрактів алергенів і 126 рекомбінантних або високоочищених молекул).
Згідно консенсусного документа, цей чіп відповідає діагностиці другого (представлена екстрактами алергенів) і третього (представлена окремими молекулами) рівнів, а результати ALEX добре співвідносяться з результатами ISAC [54,73]. За допомогою цього мікрочіпа можна визначати профіль IgE до «цілим» алергенів, а також рекомбінантних або очищених алергенних білків. Таким чином, аналіз має дві особливості: він може відповідати стратегії діагностики алергії від низу до верху, коли спочатку проводять дослідження з ізольованими алергенами [74]; він надає розширений профіль IgE, що відповідає підходам персоналізованої медицини [59]. Зазначений підхід вимагає максимально точного визначення фенотипу пацієнта для встановлення його ендотіпу [75], формулювання точного діагнозу і призначення відповідного лікування.
На сьогодні в Україні і в світі вже доступна модифікація ALEX2®, що включає 292 алергени і загальний сироватковий IgE; зменшено кількість екстрактів алергенів – 117 (39%), зате збільшено кількість алергенних компонентів – 178 (61%).
З огляду на наявність численних алергенів і компонентів і складність інтерпретації результатів (принаймні для неспеціалістів з молекулярної алергології), до ALEX додається нова версія експертної системи Allergenius. Напевно, найбільшою цінністю ALEX є наявність інгібітору CCD, який пригнічує клінічно незначущі перехресну сенсибілізацію і безпосередньо впливає на первинну інформацію про сенсибілізації [54].
Повну версію статті можна прочитати за посиланням: консенсусний документ WAO-ARIA-GA2LEN з точної молекулярної алергодіагностики (PAMD @): перегляд 2020 року
Оригінал статті за посиланням: https://www.worldallergyorganizationjournal.org
Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc.
Консультації лікарів
пн — пт 08:00 — 20:00
сб — вс 09:00 — 18:00
Консультації лікарів
вт, чт, пт, сб 09:00 – 17:00
Online: пн, ср
нд ВИХІДНИЙ
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки