пн – пт
сб – нд
08:00 – 20:00
09:00 – 18:00
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
Алергени не знають кордонів, і симптоми алергії не зникають з травневими зливами. Хоча до кінця червня пилок дерев зникає, виникають інші поширені тригери алергії. Літо – ідеальний час для пікніків і обідів на свіжому повітрі – пляжі, парку або у дворі будинку. Але алергія на пилок трав, харчові продукти, дим і укуси комах можуть зіпсувати ідеальний відпочинок.
Найпоширеніший вид пилку, на який реагую люди влітку – це пилок злаків, лугових трав і бур’янів. Чхання, нежить, свербіж очей, кашель і симптоми бронхіальної астми – всі можливі прояви річної алергії. Також алергія на траву може проявлятися у вигляді кропив’янці та свербежу шкіри після безпосереднього контакту з травою.
Повне уникнення контакту з пилком трав просто неможливо, але є деякі правила, які можуть зменшити симптоми алергії. По-перше, прийом протиалергічних препаратів, які прописав вам лікар-алерголог, допомагає тримати симптоми алергії під контролем. Потім, якщо в повітрі висока концентрація пилку, наприклад, при скошуванні газону, надіньте маску на обличчя, щоб мінімізувати її вплив. І нарешті, якщо у вас з’являється свербіж після дотику або сидіння на траві, прийом антигістамінних препаратів за годину або два до контакту з травою може запобігти симптомам у багатьох випадках. Проконсультуйтеся з лікарем-алергологом які методи лікування показані саме в вашому випадку.
Суха вітряна погода сприяє високій концентрації не тільки пилку в повітрі, а й цвілі. Пліснява, а саме Альтернарія, викликають літні симптоми алергії, ще до початку цвітіння бур’янів. Оскільки тяжкість алергії залежить від погодних умов, а пилок різних типів досягає свого піку в різний час, важко визначити сезон як найгірший для проявів алергії.
Сезонні фрукти та овочі можуть бути причиною алергії, а саме свербіння в роті після їх вживання. До таких продуктів відносяться – персики, диня, кавун, селера. Однак причина не завжди в самих овочах і фруктах. Алергічні реакції часто виникають, як перехресна реакція між аналогічними білками фруктів і овочів і викликає алергію пилку трави, дерев або бур’янів. Якщо ви відчуваєте дискомфорт після вживання певного виду фруктів або овочів, зверніться до алерголога, щоб підібрати лікування і розробити план профілактики.
Також на пікніках і барбекю на відкритому повітрі люди можуть принести різні страви з прихованими інгредієнтами. Це може становити реальну небезпеку для людей з харчовою алергією. На пікніку може статися випадкове вживання ряду різних продуктів, включаючи арахіс, яйця, молоко, морепродукти та інші горіхи. Тому люди з харчовою алергією завжди повинні бути готові надати невідкладну допомогу при випадковому вживанні харчових алергенів.
Жалкі комахи, такі як бджоли, оси, шершні і джмелі, і комахи, такі як комарі і мурахи, більш активні протягом літніх місяців і можуть викликати алергічні реакції у деяких людей. Більшість людей відчувають біль, свербіння і набряк в місці укусу. Тим не менш, деякі люди відчувають більш серйозні симптоми, включаючи кропив’янку, утруднене дихання або навіть небезпечні для життя реакції (анафілаксія) в результаті укусу комахи, зазвичай бджоли або оси.
Профілактика укусів комах є найбільш важливим методом лікування алергії на комах. Люди повинні уникати використання парфумів, які приваблюють комах, не носити яскравий одяг або квіткові принти. Важливо завжди носити брюки, сорочки з довгими рукавами, туфлі із закритими шкарпетками і шкарпетки при роботі на відкритому повітрі. Крім того, необхідно перевіряти їжу і напої, особливо відкриті банки з газованою водою або напої з соломкою, перед їжею або питвом на відкритому повітрі, оскільки бджіл і ос приваблюють солодощі.
Доступні різні репеленти від комарів, в тому числі спреї і лосьйони, які наносяться на шкіру, а також свічки, що випускають аромат, який відштовхує комарів.
Якщо ви відчуваєте набряк обличчя, утруднене дихання або іншу незвичайну реакцію після укусів комах, негайно зверніться за медичною допомогою. Алергія на комах виліковна, тому, якщо ви вважаєте, що у вас алергія на жалких комах, вам слід звернутися до алерголога, щоб обговорити варіанти лікування і розглянути проведення алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Також лікар-алерголог випише і розповість, як використовувати аутоінжектор – шприц з адреналіном, при укусі комах.
Хлор не є алергеном. Проте, запах хлору є подразником для деяких чутливих осіб, викликаючи свербіж в області очей і носа і дискомфорт. Деякі люди, які страждають на астму, також можуть зазнавати труднощів при купанні в хлорованому басейні.
Вплив диму з різних джерел, таких барбекю і багаття, також набуває поширення влітку. Такий вплив часто призводить до неалергічних подразнень очей, носа і легень. Дуже рідко можливо виникнення алергії на дим, якщо у людини алергія на пилок дерева, з якого була отримана деревина.
Люди з астмою і алергічним ринокон’юнктивітом повинні уникати прямого впливу диму. А також мати в наявності ліки для невідкладної допомоги при нападі астми, якщо вони необхідні.
Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc.
Консультації лікарів
пн — пт 08:00 — 20:00
сб — вс 09:00 — 18:00
Консультації лікарів
вт, чт, пт, сб 09:00 – 17:00
Online: пн, ср
нд ВИХІДНИЙ
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ, пр-т Перемоги, 67
Парковка для пацієнтів клініки