пн – пт
сб
нд
10:00 – 16:00
10:00 – 16:00
вихідний
м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Богдана Хмельницкого, 15
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Богдана Хмельницкого, 15
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Богдана Хмельницкого, 15
Парковка для пацієнтів клініки
м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Богдана Хмельницкого, 15
Парковка для пацієнтів клініки
Біль та почервоніння у горлі або фарингіт – це надзвичайно неприємне відчуття, яке заважає людині нормально їсти, пити, а подекуди навіть говорити. Біль у горлі може проявлятися дряпанням і подразненням, які зазвичай посилюються при ковтанні.
До поширених причин, які можуть викликати біль, відносять віруси, бактерії або гриби. Біль у горлі у більшості випадках не є серйозним захворюванням, але може погіршувати якість життя людини, особливо якщо носить хронічний характер.
Лікування болю в горлі також залежить від причини його виникнення. В деяких випадках можна обмежитися звичайними домашніми засобами, наприклад, чай з медом та малиною. Однак інколи цього буде недостатньо і потрібно звернутися до лікаря для призначення медикаментозного лікування.
Віруси та бактерії – дві поширені причини болю в горлі.
Віруси
Біль у горлі при вірусній інфекції – досить неприємний стан, але зазвичай не є серйозним.
Біль та запалення в горлі або фарингіт можуть викликати такі віруси:
Є ліки, що можуть полегшити біль в горлі при вірусній інфекції, але не забувайте, що у такому стані антибіотики не призначаються.
Бактерії
Ангіна – досить поширена причина болю в горлі, яка є наслідком впливу штаму бактерій стрептокока. Для ангіни характерні й інші симптоми, окрім болю в горлі:
Антибіотики є невід’ємною частиною лікування ангіни для боротьби з інфекцією та запобігання ускладнень. У дітей не лікований стрептокок може збільшити ризик ревматизму або хронічних захворювань нирок.
За даними Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC) стрептококом викликані 20–30 відсотків ангіни у дітей та 5–15 відсотків у дорослих.
Інші поширені причини болю в горлі включають:
До загальних ознак та симптомів фарингіту належать:
Горло болить як у дітей, так і у дорослих. Стрептококова ангіна частіше зустрічається у дорослих ніж у дітей. До віку 3 років стрептокок в горлі взагалі є рідкістю, а симптоми фарингіту, як правило, менш виражені.
Вірусні інфекції є найчастішою причиною болю в горлі у дітей. Вони не реагують на антибіотики, але лікар може призначити лікування, щоб зняти дискомфорт.
Епіглотит являє собою запалення надгортанника з потенційною можливістю повної обструкції дихальних шляхів. Інтенсивний біль в горлі є одним із проявів, який характерний для епіглотиту. До симптомів епіглотиту також належать:
Якщо у дитини є ці симптоми, вони потребують негайної медичної допомоги.
Американська академія отоларингології, хірургії голови та шиї рекомендує негайно звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте:
Лікування буде залежати від причини запалення в горлі. У разі бактеріальної інфекції, такої як стрептокок, лікар може призначити антибіотик. Біль в горлі спричинена вірусною інфекцією зазвичай проходить через 7 днів і не потребує медикаментозного лікування. Ібупрофен та парацетамол, місцеві антисептики та знеболюючі пастилки можуть допомогти при болі та лихоманці.
Домашні засоби для зменшення болю в горлі включають:
Мед не є безпечним для дітей віком до 1 року, через ризик розвитку ботулізму.
Пастилки і тверді цукерки можуть становити небезпеку задухи і не підходять для маленьких дітей.
Завжди проконсультуйтеся з лікарем або медичним працівником перед тим, як приймати будь-які альтернативні засоби, щоб переконатися, що вони безпечні у застосуванні, і що вони не взаємодіють з іншими ліками.
Деякі засоби індивідуальної гігієни можуть допомогти попередити ангіну або фарингіт, що спричинений вірусною інфекцією.
Що потрібно родити, щоб уникнути мікробів та вірусів, які можуть стати причиною болю в горлі:
Біль у горлі приносить сильний дискомфорт, але зазвичай швидко проходить та не є серйозним захворюванням. Домашні засоби та безрецептурні ліки можуть допомогти зменшити відчуття болю в горлі. Однак якщо симптоми сильні, постійні або якщо вам важко дихати, зверніться до лікаря.
Ліцензія МОЗ України №01/1503-М від 15.03.2018
© 2022 FxMed Усі права захищені. Розроблено GoodWay Inc. GoodWay Inc.
Графік роботи
пн – пт 10:00 – 16:00
сб 10:00 – 16:00
нд ВИХІДНИЙ
ГРАФІК РОБОТИ
пн – пт 10:00 – 16:00
сб 10:00 – 16:00
нд ВИХІДНИЙ
01030, м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Богдана Хмельницкого, 15
Парковка для пацієнтів клініки
01030, м. Київ,
ст. м. Театральна,
вул. Б Хмельницкого, 15
Парковка для пацієнтів клініки